Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – zatem jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z góry posiadasz już je założone. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najprzyjemniejszą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi a dobrze Ciż dane już trasy wycieczek. Niby nie jest źle – w celu nie każdy może dać sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z tego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w obcy niż dotąd zakątek świecie? Nie wyglądaj. Już teraz skończ się na rozprawę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na karcie jak postrzegają Cię rodzice. Czy mają Cię jako kobietę odpowiedzialną, którą dają całkowitym zaufaniem? Albo nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś odpowiedzialny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Czyli w ubiegłym momencie nie zawiodłeś rodziców naszym zachowaniem? A czy wcześniej zdarzały Ciż się samodzielne wyjazdy na poszczególny dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z tą istotniejszą, posiadasz już za sobą!

Znani z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim masz spędzić wakacje musi istnieć wspaniałe rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często bywają Cię w zakładu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmów i wymiany zdań może ujawnić się znacznie owocniejsza z obecnej w pojedynkę. A przecież na tym Ciż chce.

Twoje wakacyjne plany.

Pragną istnieć znane rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z przyjaciółmi gdzie dążycie się udać. Każdy szczegół musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym chcecie pokonać trasę. Czy będzie wtedy autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście koniecznością jest korzystanie prawa jazdy przez jednego z Was. To pozwala uniknąć dużych kosztów. Cenę paliwa wydacie na ilość uczestników wojażu.

Istotne jest wyjątkowo dobranie odpowiedniego noclegu oraz jego w siłę wczesna rezerwacja. Rodzice na chyba nie umożliwią Ci na wyjazd „w cień”. Staniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Że się zdarzyć, że tak – umożliwią Ci na swobodny wyjazd, tylko pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zobaczą jak trzymasz się bez opieki. Nie wykręcaj się na taki pomysł! To z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje plany konsultuj z rodzicami. Stosuj w wakacyjny plan ich sugestie. Może zaprezentują się znacznie korzystniejsze z dotychczasowych, które udało Ciż się stworzyć? – oraz najodpowiedniejszych polem do odnalezienia się w drugim mieście w porządku wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w całości sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. A jeśli rodziców nie istnieć na takie postępowanie, nie zakładaj się! Nie usuwaj z góry całego wyjazdu. Możesz skontaktować się z rodzicami, że sfinansują Ci połowę kwoty, i Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, iż to akurat nie takie trudne?! Wystarczy dużo energii, zapału i okazanie się rodzicom z obecnej najwspanialszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że obchodzisz się sprawdzić i udowodnić, iż istniejesz uczciwą osobą. Jeśli się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, iż nie zawiodą się na Tobie! Jeżeli nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są też za rok. Może wtedy się uda… Ba! Na pewno. W kryzysie będziesz teraz starszy o rok i dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *