Regenerujące minerały

Regenerujące minerały spa

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w okresach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu naturalne zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących intensywny styl życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem również pozostałe elementy małe są konieczne do ważnego funkcjonowania. Biszofit właśnie te tematy zawiera. Z zmiany kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn i nowych szkodliwych substancji. Dzięki częściom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest wyjątkowo prosta i znacznie efektywna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu prowadzą nie tylko ciągłe zmęczenie. Posiada zatem wielu poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie wpływa na realizowanie wielu układów wewnętrznych swego ciała.

Poziom magnezu w naszym systemie nie wpływa jedynie na poprawę jego formie. Traktuje on też dobre właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po gorącym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort połączony z długim wysiłkiem psychofizycznym. Składa się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi samą z najbardziej skutecznych metod jego dostarczania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie swego ciała po ciężkim dniu lub innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, a nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę istnieje nie tylko łatwa w stosowaniu, lecz i bardzo korzystna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do wszyscy sił po przebytych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po ciężkim dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Natomiast nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli przygotować sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ognistą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zanurzyć się w ostatniej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie odczuwalna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją witalność, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można wykorzystywać również, kiedy w sukcesu spuchniętych i obolałych stóp. Mała część płatków z ciepłą wodą w misce da im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla pań, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest traktowanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli zostawia ją nawilżoną i odprężoną.

W formy, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w chorych miejscach, czy po prostu istnieje potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z zdrowym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość znacznie się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje te do przygotowania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie materiału i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diety magnezowej istotną sprawą jest mienie z przebadanych dermatologicznie produktów i wiadomość o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich prac. Ważne istnieje też, aby produkty miały certyfikaty umożliwiające je do zakupu na gruncie Unii Europejskiej.

Więcej informacji o kremach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na kartce Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *