Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest tak ważna

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje właściwie istotna

Prasóweczki

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest rzeczywiście istotna – Wielu różnych właścicieli psów nie zdaje sobie sytuacji z obecnego, jak ważna jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, kiedy również psów dorosłych.

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest rzeczywiście istotna

 

Wielu różnych właścicieli psów nie zdaje sobie sytuacji z obecnego, jak ważna jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, kiedy również psów dorosłych. Bierze to szerokie znaczenie dla dobrego rozwoju pupila, gdyż pozwala uniknąć wielu schorzeń i wykryć choroby wrodzone, które w obcym przypadku mogłyby stać pominięte, i które sprawić mogą do licznych zaburzeń u zwierzęcia.

button-zamow

Profilaktyka dla szczeniąt

Program profilaktyki dla szczeniąt rozpoczyna się tak naprawdę obecnie w głównych tygodniach życia malucha. Podczas pierwszej randki lekarz weterynarii przeprowadzi specjalne badania i otworzy książeczkę zdrowia dla małego. Następnie nakreśliplan szczepień, który związany jest od wielu dużych elementów, takich jak tryb życia pupila i miejsce, w którym stoi. Na ważnej randce ustalone zostaną również terminy odrobaczeń szczeniaka – pierwszy tego typu zabieg budowany stanowi w 3 tygodniu jego przeznaczenia, inne w odstępach 3-4 tygodniowych, aż do przeprowadzenia przez pupila 6-tego miesiąca. Weterynarz omówi oraz sposoby żywienia i doradzi najlepszą karmę.

Kiedy pierwsze szczepienie dla Małego? Szczepienie – chroniące przed nosówką, parwowirozą, parainfluenzą i chorobą Rubartha – wykonane zostanie że podczas drugiej wizyty u weterynarza, jednak zawsze stanowi więc szybko drugie szczepienie w życiu szczeniaka, gdyż pierwsze najczęściej grane jest poprzez hodowcę lub pierwszego właściciela.

Nosówka u psa – objawy

Zaniedbanie opieki zdrowotnej u szczeniąt doprowadzić że do zarażenia się zwierzaka nosówką. Mimo niewinnie brzmiącej nazwy, nosówka to niepokojąca także znacznie uciążliwa choroba wirusowa, która, nieodpowiednio leczona doprowadzić że do groźnych powikłań. Najczęściej zapadają na nią szczenięta, ale zachorować mogą też starsze psy, zwłaszcza te z ograniczoną odpornością.

Objawy nosówki są bardzo zróżnicowane. Początkowo będzie obecne dolegliwość, zmniejszenie apetytu czy wypływ z nosa. W dalszym ciągu choroba dotknąć może różnych układów – oddechowego, powodując kaszel i rozwijając do zapalenia płuc, pokarmowego, czego wynikiem są biegunki i wymioty, a i nerwowego, skutkując skurczami mięśni, ślinotokiem czy niedowładem kończyn. Szansa psa na wyleczenie w pierwszej mierze zależy od szybkości postawienia diagnozy. Stąd te dobra opieka zdrowotna i szybkość ze strony pracodawcę jest rzeczywiście istotna – pozwala wykryć wiele chorób we wczesnym stadium także nie doprowadzić do odpowiednich komplikacji, i popularni z nich, jak wspomnianej nosówce, całkowicie zaradzić.

zobacz również Nosówka u psa – objawy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *