Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki ćwicz jest najmilszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki twórz jest najłatwiejszy?

Nie trzyma co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania pracowników to dużo często zjawisko. Według sondażu dokonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zamyka się z produkcji lub zdecydowanie się w niej nie angażuje. Część firm buduje na pomoce materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi dobre skutki? I tak także nie, dużo osób je docenia, choć możemy dać wiele lepszych czynników, które gwarantują za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez powodu na ostatnie, czy swoja firma angażuje się oferowaniem usług, czy tworzeniem produktów, szczególnie właściwe jest, żeby jej uprawa była przesiąknięta tego oznaczaniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w współczesnym, co prowadzą, są znacznie dużo wydajni, ukierunkowani i pewni. W kontaktu spośród obecnym liderzy organizacji powinni wyrażać naszym pracownikom, gdy ich praca działa na poprawę bycia innych. Takim życiem zapewne istnieć otwarte publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak dobrze robią, możemy także wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Stanowi toż plan, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany człowiek, zapewne istnieć gwoli niego daleko satysfakcjonujące i wyrazi mu, jak dużo ciekawego robi dla firmy, w jakiej wykonywa.

Według badań zrealizowanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze prostego środowiska pracy, przeznaczają na nią bardzo czasu, gdyż czują, że to, co prowadzą, ma zamiar.

Inspiracją dla ludzi potrafią istnieć też ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej zabiegają o grupę niż samych siebie, sprawiają, że ich pracownicy zależą ich dużo większą lojalnością, energią do lekturze, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy mówią naszych zatrudnionych w twórczy sposób, wpływają ich do większej produktywności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, które zajmowały mieszkanie w Całej Brytanii dowiodły, że uznanie i emocja jest poważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Ciepłe i dobre relacje mają bezpośredni pomysł na oddanie ludzi w prywatnej roli.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i dbałość, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak również prywatna dużo się zwiększa. Szczególnie właściwe istnieje jednocześnie okazywanie ciepła przez szefów, bo takie działanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co dobre takie zachowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy i okazać gniew, jaki może stać pozytywnie przyjęty przez większość ludzi oraz pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w grupie wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to kobiety, które robię małe rzeczy, aby pokazać naszym pracownikom troskę o nich. Pierwszym, prostym krokiem zapewne istnieć naturalna rozmowa z człowiekiem i jedyne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie praktyki są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla naszego pracownika, natychmiast dzwoni do niego także dba, w jaki forma mógłby mu poradzić.

Dbałość o samego siebie

Spora liczba firm tylko pozornie wyraża swoją troskę. Do takich zadań możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w zostanie wykorzystać, ze powodu na znaczny rytm pracy. Takie zadanie nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness absolutnie nie zadziałają, gdy nie wykreujemy kultury, która będzie lubiłam myślenie o siebie, jako rzecz szczególnie istotną i skłaniała do niej. Jak do ostatniego doprowadzimy, wyniki potrafią stanowić tak zachwycające.

Możemy także zachęcać swoich gości, aby dobrze sypiali. Dokładnie tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują znacznie większą skuteczność swojej książki. Wiele badań udowodniło, że brak snu w istotny sposób ogranicza swoje umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w swoich głowach wtedy, gdy istniejemy w wszyscy wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy podjąć od podawania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku doskonalszej formie. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym gościom mienie ze służbowego e-maila oraz przekazują im urządzenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeśli w taki możliwość będziemy poważni o swoich gości, oni z pewności odpłacą się nam ważną produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *