Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Zgorzelec

Dolnośląskie

Endometrioza to niesamowita choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i wiedzy lekarze wiedzą coraz więcej na jej element. I chociaż geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz bardziej efektywne.

Endometrioza Lekarz Bogatynia

Co toż istnieje endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka spotykająca się bezpośrednio w macicy – zostaje umieszczona w następnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie i przypadki, w jakich endometrium było ulokowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez powodu na obszar występowania przechodzi przez każde etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w dzisiejszej fazie są leczone z ciała kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te położone w następnych dziedzinach systemu nie mają takiej oferty i realizuje do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z kolei jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a ponadto bezpłodności. W zeszłych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na brak porad dotyczących podłoża jej występowania, nie istnieje skuteczny środek na to schorzenie. W kontakcie z tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Bogatynia

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje wówczas dolegliwość złośliwa. Przecież jej przebieg kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w drinkiem z produktów dostępnych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy nowego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wartościami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i chorób endometrium, wybiera się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Bogatynia

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Bogatynia

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe formy leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w finału pozyskania jako najdoskonalszego rezultatu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym zarówno dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo kieruje się terapię farmakologiczną, która jeszcze działa w potyczce z bólem, oraz w przypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Bogatynia

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wnikają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod opieką lekarzy do tyłu swojego istnienia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i doskonałemu leczeniu, istnieje nadzieja na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *