Czy usuwanie włosów łonowych dotyczy również facetów?

Depilacja Buk

Prasóweczki Promocja i Reklama

Czasy, w jakich prawdziwy facet tykał brzytwą tylko brody, płacą się przeszłością. Samiec alfa, który wydziela przyjemny zapach kozła, ma szerokie owłosienie pod pachami a w środowiskach intymnych, stawał się lekko passé. Jeżeli współcześni mężczyźni mają wątpliwości powiązane z goleniem się i depilacją, więc nie dziwią się ponad tym, czy usuwać włosy, tylko kiedy to stworzyć. A rzecz jest obowiązkowa, co potwierdzi każdy, kto zaciął się przy goleniu moszny.

 

Depilacja Poniec

 

Przyczyn nowości w zachowaniu do męskiego owłosienia intymnego można znajdować w rewolucji, jaka zrobiła się w polskiej głowie w tych dekadach. Kultura popularna wylansowała model faceta zadbanego, jaki nie stroni od kremów, maseczek, farb do włosów także dużo nowych kosmetyków tradycyjnie wiązanych z kobietami.

Czy golenie okolic intymnych to oznaka zniewieścienia?

Jeszcze całkiem niedawno golenie włosów na klatce piersiowej oraz na stopach było zajęte jedynie dla wyczynowych pływaków i kulturystów. Bo, wiadomo, opływowy kształt, brak oporu na skórze pozwalał poprawiać wyniki, a szczecina na plecach czy klacie przeszkadzała w prężeniu muskułów na sposobie. Natomiast depilacja włosów łonowych u “zwykłych” gości była faktem tabu. Takie podejścia widziano nie tylko za przejaw zniewieścienia i kojarzono ze pasjami homoseksualnymi. Prawdziwy samiec alfa uważał, że jeśli natura dała go wysokim uwłosieniem, to potrzeba je z dumą nosić. W końcu to następstwo intensywnego wydzielania testosteronu, który skutecznie odróżnia mężczyznę od osoby. Zawsze to już przeszłość.

zobacz również ABC Apteka

Doradca mężczyznę ze sklepu z erotycznymi zabawkami Afrodyta przekonuje, że nowy facet, jaki nie depiluje włosów łonowych jest po prostu nieestetyczny: Trudno sobie wyobrazić przystojnego chłopaka czy mężczyznę paradującego na basenie czy na plaży w delikatnych i obcisłych kąpielówkach, z jakich wychodzą włosy łonowe. Depilacja jest sprawą indywidualnych upodobań, a jeszcze takiego okresu tradycje i doświadczenia estetyki. Gdy dzielimy się publicznie, powinniśmy zadbać o nasz styl. Może nie każdy mężczyzna pragnie brać starannie wypielęgnowaną fryzurę łonową, ale regularne usuwanie nadmiaru uwłosienia to w treści standard. Szczególnie w wypadku mężczyzn aktywnych seksualnie i fizyczne. Nikt nie poddaje w wątpliwość potrzeby usuwania włosków w nosie – równie oczywista winna stanowić sztuka o estetykę okolic intymnych.

Czystość i łatwiejszy seks

Golenie włosów łonowych tradycyjnie odradzali kobietom ginekolodzy. O ile w wypadku kobiet pewno zatem zajmować znaczenie, to usuwanie włosów łonowych u człowieka sprzedaje się nie mieć żadnego nacisku na fizjologię okolic intymnych. Może poza takim, wydepilowane okolice intymne łatwiej nasuwają się zabiegom higienicznym.

Nawet ten drwal to mężczyzna z długą, ale dobrze przystrzyżoną brodą, a zapewne zarówno z wydepilowanymi genitaliami i okolicami odbytu. Taka depilacja, znana pod nazwą boyzilian, jest coraz popularniejsza. Szczególnie wśród mężczyzn najbardziej aktywnych, uprawiających sporty lub zmagających się z hiperhydrozą (nadmierna potliwość). W licznych włosach łatwiej skupia się pot, łój i złuszczony naskórek, czego następstwem jest niezbyt przyjemny zapach. Depilacja wpływa dobrze na poprawę naturalnego aromatu ciała, chociażby w toku silnego i starego wysiłku fizycznego.

Depilacja genitaliów i okolic odbytu posiada te istotne stanowienie dla poprawy jakości seksu. Należy przecież pamiętać, że nie jest zatem dosyć podstawowa zasada. Teoretycznie delikatne i zadbane genitalia powinny stanowić kolejną atrakcją do prowadzenia seksu oralnego. Okazuje się jednak, że pewne panie, ale też ludzie cenią sobie “naturę”. Dlatego, jak większość wątpliwości połączonych z seksem, również kwestię owłosienia intymnego należy skonsultować z przyjacielem bądź partnerką, anim podejmiemy jakieś radykalne działania.

Jak usuwać włosy z miejsc intymnych?

Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie włosów łonowych, to uważamy do dyspozycji kilka możliwości. Najpopularniejszą i najwygodniejszą jest skrócenie włosów nożyczkami, apotem staranne wygolenie golarką elektryczną. To rozwiązanie zalecane jest adeptom intymnej depilacji. Korzystanie z dedykowanej golarki istnieje w duzi wygodne i przynosi wysokie efekty. Równie oczywiste jest zastosowanie kosmetyku do depilacji. Spośród obecnego standardu kosmetykami trzeba postępować ostrożnie, bowiem w wypadku bardzo wrażliwej skóry mogą prowadzić podrażnienia. Zazwyczaj są jednak kremy do depilacji są doskonale tolerowane i gwarantują skuteczne oraz kompletnie bezbolesne pozbycie się owłosienia w środowiskach intymnych. Tą z niskich dróg, jakie z przeznaczeniem możemy skorzystać bez przedstawiania się do gabinetu kosmetycznego, jest skorzystanie ręcznej golarki. Przy odrobinie wprawy kupi ona wygolić skórę bardzo sprawnie i uniknąć zacięć.

Gdy jesteśmy dość odrastających włosów łonowych i ich drapania oraz konieczności codziennego golenia, możemy sięgnąć po bardziej drastyczne metody. Tańszą, choć niewątpliwie wielką jest depilacja woskiem. W wypadku depilacji okolic intymnych woskiem lub pastą cukrową dyskomfort jest naprawdę duży. Mówiąc wprost: ból jest dobry, ale szybki i eliminuje z golenia na 2-3 tygodnie. Druga opcja, to zachowanie depilatora – skuteczność jest zgodna, a nawet nieco większa.

Jeżeli chce nam na długotrwałym efekcie depilacji, najprzydatniejszy będzie laser. Możemy trwale pozbyć się niemal każdych włosów na wyciągniętym obszarze skóry, depilacja jest bezbolesna. Niestety, nie jest zatem strategia tania. Gra tym, gdybyśmy zmienili zdanie co do uwłosienia łonowego, nie cofniemy efektu depilacji.

zobacz również Czy usuwanie włosów łonowych dotyczy również facetów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *